Kaç çeşit cam balkon vardır sorusu kullanıcılar tarafından sık olarak araştırılmakta olan bir konudur. Ekici Cam Balkon Sistemleri firması ailesi olarak siz değerli müşterilerimizin sorularına cevaben bu yazımızı derledik. Keyifli okumalar dileriz. Kaç çeşit cam balkon vardır sorusu cam balkonların modelleri ile de aynı cevaptadır. Geniş çeşit yelpazesiyle Ekici Cam Balkon Sistemleri firması olarak siz değerli müşterilerimize tercih seçenekleri sunmaktayız. İçerisinde bulunduğumuz sektörde cam balkon uygulaması faaliyetleriyle varlığımızı sürdürmekte ve ilerleme kaydetmekteyiz. Önceliğimiz her zaman siz değerli müşterilerimizsiniz. Buna bağlı olarak en temel prensibimiz müşteri memnuniyetidir.  Memnun müşterilerimiz bizler en büyük motivasyon kaynağıdır. Bu bağlamda cam balkon uygulaması ile ilgili siz değerli müşterilerimize her zaman en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Cam balkon çeşitleri modellerine, tasarımına ve kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Ekici Cam Balkon Sistemleri firması olarak cam balkon çeşitlerimizi şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sürme Cam Balkon Sistemleri,
  • Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri,
  • Kış Bahçesi Cam Balkon Sistemleri,
  • Katlanır Cam Balkon Sistemleri.

Belirttiğimiz üzere sürme cam balkon modeli, ısıcamlı cam balkon modeli, kış bahçesi cam balkon modeli ve katlanır cam balkon sistemleri olarak müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına bağlı olarak tercih edilen cam balkon modelini uygulamaktayız. Gelişen teknoloji ile günümüzde hemen her alanda yaygın bir şekilde cam balkon sistemleri kullanılmaktadır. İleri teknoloji ürünü olan cam balkon sistemlerimiz kolay, konforlu ve emniyetli kullanımı ile sizlere ferah ve şık bir mekan sunmaktadır. Yukarıda da belirtildiği üzere kaç çeşit cam balkon vardır gibi sorular için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

isicamli-cam-balkon

Cam Balkon Temizliği Nasıl Olur

Cam balkonların temizliği cam balkon bakımında önemli olan faktörlerden biridir. Belli periyotlarla cam balkon temizliği yapılması hem iç ve dış mekan görünümü için hem de hijyen açısından gerekliliktir. Cam balkonlar ısı ve sıvı geçirmez özellikleriyle dışarıdan gelen havadan etkilenmeden mekanınızın ısının aynı kalmasını sağlarken dört mevsim kullanımıyla konforlu ve pratik bir kullanım sağlar. Kış aylarında soğuktan etkilenmeyerek ısı yalıtımı sağlarken, sıvı geçirmez özelliğiyle de dış etmenlerden gelen yağmur, kar gibi sıvıların balkonlarınızı kirletmesinin önüne geçmektedir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki cam balkonlar ilk montajından hemen sonra temizlenmez. Bunun nedeni ise cam balkon sistemlerinde yoğun bir şekilde silikon adı verilen yapıştırıcı malzemenin bulunmasıdır. Silikon, cam balkon fitillerinin cama yapışmasını, cam balkon profillerinin balkonunuza oturmasını ve oluşabilecek boşlukların kapatılmasını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

Aynı zamanda silikon cam balkon sistemine sıvı halde uygulanmakta olup kısa süre içerisinde katı bir hal alarak donar. Tam olarak donması ve katılaşması için 24 saat gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Buna bağlı olarak silikonların tam anlamıyla donması ve sonrasında temizlenebilmesi için 24 saat beklemek gerekmektedir. Böylelikle su ile temas halinde silikonlarda herhangi bir sorun olmayacaktır. Kaç çeşit cam balkon vardır sorusuna cevaben derlediğimiz yazımızı okumak için devam edebilirsiniz.

Cam balkonlarınızı ve cam balkonlarınızın profillerini belli periyotlarla öncelikle kazaların önüne geçerek ve kendi güvenliğinizi sağlayarak temizliğe başlamanız gerekmelidir. Cam balkon temizliği için en çok kullanılan yöntem mikro fiber bir bez ve uygun bir deterjanla silmek suretiyle temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra cam balkonlarınızı buhar makinesi ile herhangi bir kimyasal madde kullanmaksızın tüm kirleri temizler ve hijyenik bir hale getirir. Buhar makinelerinin içinde camlar için özel aparatlar bulunmaktadır ve kolaylıkla temizliği gerçekleştirir. Cam balkon temizliğini çift taraflı cam silici ile de kolaylıkla ve son derece hijyenik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu çift taraflı cam silici mıknatıslı yapısı ile kolay kullanım sağlar. Fakat katlanır cam balkon sistemlerinde özellikleri bakımından mıknatıslı çift taraflı cam siliciler kullanılmayabilir.

cam-balkon-fiyatlari

Kaç çeşit cam balkon vardır sorusuna cevap verdikten sonra diğer başlıkta değerli bilgilere erişebilirsiniz. Arkası bezli cam silecekler de cam balkon temizliğinde kullanılan bir yöntemdir ve güvenlik açısından avantajlıdır. Kaç çeşit cam balkon vardır ve bu cam balkon çeşitlerinden en dayanıklısı hangisidir soruları için makalemizi okumaya devam edin. Firmamız web sitesinde yer alan “temperli cam nedir” makalesine göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cam Balkon Su Sızdırır mı

Cam balkon sistemi uygulaması sıvı geçirmez ve ısı geçirmez özellikleriyle su sızdırmaz ve ısı yalıtımı sağlar. Bununla birlikte dış etmenlerden etkilenmeyerek yağmur, kar gibi sıvıların balkonlarınıza girmesini engeller. Böylelikle temiz kalmasını sağlar ve balkon yıkamanıza gerek kalmaz. Kaliteli profilleri ve sistemiyle cam balkonlar uzun ömürlü ve su sızdırmayan yapısı ile sizlere kolaylık ve konforu beraberinde getirir. Kaç çeşit cam balkon vardır sorusuna istinaden derlediğimiz yazımızda merak ettiklerinizi öğrenmek ve fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

Share this post

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Recent articles

Featured articles